image

تفاوت استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا چیست؟

1398/11/29 11:21:20

همان‌طور که در بخش‌های قبلی با مفهوم تولید محتوا و بازاریابی محتوا و انواع محتوای دیجیتال آشنا شدید احتمالا الان مشتاقید که بدانید چطور باید محتوا تولید کنید و در ادامه راه چه کاری انجام دهید.

اما پیش از اینکه مسقیما سراغ تولید یا خلق محتوا بروید باید بتوانید استراتژی محتوای صحیحی را تهیه کنید و طبق آن اهدافتان را مشخص کرده و شروع به تولید محتوا کنید.   

 تا به حال شده این مثل به گوشتان بخورد: چه علی خواجه، چه خواجه علی!

شاید بتوان این دو واژه را به جای هم به کار برد و کسی هم تفاوتی در این دو مفهوم نخواهد یافت اما باید بدانید که قطعا نمی‌توان بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا را به جای هم به کار برد چون نه بازاریابی محتوا علی خواجه است و نه استراتژی محتوا خواجه علی!

همه ما می‌خواهیم محتوا تولید کنیم و با مشتریانمان ارتباطی عمیق‌تر برقرار کنیم. تا این‌جای کار بسیار خوب است اما خبر بد این است که بازاریابی محتوا بدون داشتن بدنه‌ای محکم از جنس استراتژی محتوا کار نمی‌کند!

تفاوت میان بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا به مدیریت، راهنمایی و راهبری برنامه‌ای گفته می‌شود که طی آن تصمیم می‌گیریم چه نوع محتوایی و چه ارزشی به چه مخاطبی منتقل شود که باعث شود آن مخاطب عملی را انجام دهد. در واقع با برنامه‌ریزی استراتژی محتوا، باید رابطه‌ای بین دو طرف مخاطب و کسب و کار ایجاد شود که برای هر دو مطلوب باشد.

بازاریابی محتوا بر روش‌های متعدد و تاکتیک‌ها مختلفی تکیه دارد که می‌توان استراتژی محتوا را عملی کرد.

اما بازاریابی استراتژی محتوا در واقع نقطه هم‌پوشانی این دو مفهوم است. جایی که اهداف، مخاطبان، لحن و سبک، ایده‌پردازی و مدیریت خارجی را در بر می‌گیرد.

 

 تفاوت-استراتژی-محتوا-با-بازاریابی-محتوا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر بخواهیم به زبانی ساده‌تر بگوییم، در واقع بازاریاب محتوا به دنبال چرایی‌ها و استراتژیست محتوا به دنبال چگونگی‌هاست. آن‌ها با هم نیز برای رفع چیستی و کجایی‌‌ها نیز کار می‌کنند. بازاریاب محتوا داستان‌ها را به تصویر می‌کشد و کانال‌های ارتباط برند با مشتری را گسترش می‌دهد. استراتژیست محتوا بر تناسب داستان، زبان و کارهایی که بازاریاب محتوا برای گسترش برند انجام می‌دهد، مدیریت فرآیند کارها در تیم‌ها و زبان‌های مختلف نظارت می‌کند.

برای مثال استراتژیست محتوا کشف می‎کند که مشکلی میان ارتباط کسب و کار و مخاطب وجود دارد و این مشکل را به بازاریاب محتوا توضیح می‌دهد. بازارایاب محتوا باید با ابزارهایی که مناسب است مشکل را حل کند.

اگر زمانی کسی از شما بپرسد «الان دقیقا چه کاری می‌کنی؟» یا «چرا داری این کار را هر روز تکرار می‌کنی؟»

باید بتوانید به طور کامل به او پاسخ دهید و استراتژی بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند هدف خود از انجام هر کار را بهتر بدانید. استراتژی بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند که برنامه‌ای خاص کسب و کارتان، مخاطبتان و متناسب با شرایطتان داشته باشید که بتوانید به طور عمیق و دقیق به این سوالات پاسخ دهید. پس ابتدای کارتان را با مشخص کردن هدف و چشم‌انداز آینده خود شروع کنید. بدین ترتیب می‌توانید برنامه جامعی برای استراتژی محتوا و بازاریابی محتوای کسب و کارتان بچینید.

6 نکته مهم در تدوین استراتژی محتوا

 

احتمالا شما تا به حال به اهمیت تولید و خلق محتوا و تدوین استراتژی محتوا برای رشد کسب و کارتان پی برده باشید. برای اینکه قدم در راه تدوین استراتژی محتوای کسب و کارتان بگذارید به چند نکته مهم باید توجه کنید.

  1. برای چه کسی می‌خواهید محتوا تولید کنید؟

این محتوا برای کدام یک از مخاطبان شما نوشته شده است؟ برای چند دسته از مخاطبان محتوا تولید می‌کنید؟ از آنجا که ممکن است پرسونای مخاطب کسب و کارتان متفاوت باشد پس لازم است در استراتژی محتوای خود حتما پرسونای مخاطبتان را به طور کامل مشخص کنید.

 

  1. چه مشکلی را می‌خواهید از مخاطبتان حل کنید؟

اگر کسب و کار شما ارائه دهنده خدمت یا محصولی است پس باید بدانید که این محصول یا خدمت چه نیازی را از مخاطب شما برطرف می‌کند. در همین راستا اگر قرار باشد محتوا به شما در شناساندن و آگاهی بخشی محصولتان به مخاطبتان کمک کند پس باید مشخص شود با تولید محتوا دقیقا می‌خواهید کدام نیاز مخاطبتان را برطرف کنید.

شما باید در استراتژی محتوای خود به طور کامل بگویید محتوا قرار است چه راه حلی برای رفع نیاز مخاطبتان ارائه کند.

 

  1. چه عاملی شما را از بقیه متمایز می‌کند؟

احتمالا رقبای شما نیز محصول یا خدمتی مشابه با شما دارند. اینجاست که باید بتوانید در استراتژی محتوایتان به این سوال پاسخ دهید: محتوایی که تولید می‌کنید قرار است چطور شما را از رقبایتان متمایز کند. اگر محصول شما ارزش خریدن دارد قبل از آن باید ثابت کنید که ارزش شنیده شدن دارید.

 

  1. می‌خواهید چه نوع محتوایی تولید کنید؟

پیش از آن‌که دست به کار نوشتن استراتژی محتوای کسب و کارتان شوید باید میزان بودجه خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن مشخص کنید چه نوع محتوایی را می‌خواهید تولید کنید. شما می‌توانید از انواع محتوا بهره‌مند شوید و انواع محتوای نوشتاری، محتوای تصویری، ویدئویی یا صوتی را تولید کنید. 

 

  1. محتوایتان از طریق چه کانال‌هایی باید توزیع شود؟

همان‌طور که می‌توانید انواع مختلفی از محتوا را تولید کنید، قطعا می‌توانید این شکل‌های متفاوت محتوا را نیز در کانال‌های مختلف توزیع کنید و باعث انتشار یافتن محتوا در سرتاسر فضای اینترنت شوید. شما باید تصمیم بگیرید چه کانال‌هایی برای توزیع محتوای شما مناسب‌تر هستند و بسته به تناسب برای آن کانال‌ها نیز خوراک تهیه کنید. در نتیجه می‌توانید محتوایتان را در اینستاگرام، توئیتر، بلاگ یا هر کانال دیگری توزیع کنید.

 

  1. چطور می‌خواهید تولید و انتشار محتوا را مدیریت کنید؟

مشخص کردن نوع محتوا و تهیه و تنظیم آن به اندازه کافی کار سخت و دشواری هست. پس باید در استراتژی محتوای کسب و کارمان مشخص کنیم چه کسانی قرار است محتوا را تولید کنند، در کجا منتشر کنند و در چه ساعتی قرار است این محتواها منتشر شوند. فراموش نکنید که تکنیک خوشه بندی محتواها بر اساس موضوعات آن‌ها می‌تواند شما را سریع‌تر به اهداف بازاریابی‌تان نزدیک کند.

 

کمی به این سوال‌ها فکر کنید. اگر شما بتوانید این سوالات را به طور دقیق و با جزئیات پاسخ دهید توانسته‌اید تا حدودی برای کسب و کارتان استراتژی تولید محتوا را تدوین کنید. ما در درس بعدی به شما می‌آموزیم که چطور می‌توانید استراتژی محتوایی خود را کامل کنید و چه نکاتی را باید در آن بگنجانید. فراموش نکنید که اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که همیشه و به صورت پایدار برای وبسایت شما ترافیک ایجاد کند، در واقع توانسته‌اید منبعی مطمئن برای درآمدزایی در کسب و کارتان ایجاد کنید. پس تدوین استراتژی محتوا را جدی بگیرید و به این نکات توجه کنید اگر:

 

آژانس-دیجیتال-مارکتینگ   آژانس دیجیتال مارکتینگ هستید: توجه کنید که این دو مفهوم با هم متفاوت هستند و اگر قرار است به برند یا مجموعه‌ای خدمات محتوا ارائه کنید بهتر است با توجه به تفاوت‌های این دو گروه خدماتتان را بهتر و دقیق‌تر ارائه کنید و کسی را برای تدوین استراتژی محتوا یا بازاریابی محتوا مسئول کنید که تفاوت این دو را به خوبی درک می‌کند و بهترین راه حل را ارائه می‌کند.

 

 

شرکت-یا-برند  برند یا شرکت هستید: اگر تیمی را استخدام کرده‌اید تا فرآیند تولید محتوا را شروع کنید و می‌خواهید آن را به درستی مدیریت کنید پس حتما هم از استراتژی محتوا و هم از بازاریابی محتوا بهره ببرید. فکر نکنید اگر تیم تولید و بازاریابی شما به خوبی کارشان را انجام می‌دهند می‌توانند استراتژیستهای خوبی هم باشند (البته ممکن است باشند! اما در موارد نادری چنین مسئله‌ای رخ می‌دهد) و فکر نکنید استراتژیست محتوا می‌تواند مانند تولیدکننده محتوا یا بازاریابتان به خوبی محتوا تولید کنید و آن را مدیریت کند. 

 

 

محتوانویس  به بازاریابی  و استراتژی محتوا علاقمندید: باید در قدم اول خودتان را خوب بشناسید و ببینید به چه چیزی بیشتر علاقه دارید. نباید کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه ندارید. اگر علایق خود را شناختید آن را به طور تخصصی دنبال کنید و در آن حوزه حرفه‌ای شوید. اگر می‌خواهید استراتژیست محتوا شوید پس با علاقه به دنبال آن بروید چرا که بسیاری از استراتژیستهای محتوا هستند که نمی‌خواهند بازاریاب محتوا باشند و بر عکس.

 

 

 

 

بازگشت به درس سوم: آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من مفید است؟

 

 

 

لیست درس‌ها

 

درس اول: تعریف جامع و کامل تولید محتوا

 

درس دوم: راهنمای کامل روش‌های تولید محتوای دیجیتال

 

درس سوم: آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من مناسب است؟

 

درس چهارم: تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا چیست؟

 

درس پنجم: 8 گام طلایی در تدوین استراتژی محتوا

 

به اشتراک بگذارید:
محتوا نویس:
فائزه تاج آبی
فائزه تاج آبی

A hodophile who is a content writer and translator.

نظرات:
نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید
  • امتیاز شما به این مطلب :