image

8 قدم طلایی در تدوین استراتژی محتوا

1398/12/08 08:41:38

در مقاله قبلی برای شما شرح دادیم که بازاریابی محتوا با استراتژی محتوا متفاوت است. هم‌چنین توضیح دادیم که تدوین یک استراتژی محتوای جامع برای هر کسب و کاری ضروری است. آرزوی هر کسب و کاری رسیدن به درآمد و فروش است اما این امر بدون داشتن برنامه و استراتژی بازاریابی محتوایی مشخص امکان پذیر نیست.

در این محتوا قصد داریم به شما بگوییم برای تدوین استراتژی بازاریابی محتوای کسب و کارتان چه مراحلی را باید طی کنید و چه مواردی را در نظر بگیرید.

به طور کلی برای تدوین استراتژی بازاریابی محتوا لازم است 8 مرحله طلایی را به طور کامل بپیمایید. ما شما را در این سفر همراهی می‌کنیم پس کوله خود را آماده کنید تا با هم دل به جاده بزنیم.

قدم اول در تدوین استراتژی بازاریابی محتوا: تعریف اهداف

 

هدف-Smart

مشخص کردن اهدافتان در روند توین استراتژی بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند که بهتر بتوانید چشم‌انداز روبروی خود را ببینید. برای چه می‌خواهید استراتژی محتوایی تدوین کنید؟ چرا می‌خواهید محتوا تولید کنید؟ قرار است تولید محتوا شما را به کجا برساند؟ اگر بتوانید به همه این سوالات پاسخ دهید، می‌توانید مراحل بعدی سفر را راحت‌تر بپیمایید.

برای تعیین اهدافتان باید 5 فاکتور مهم را در نظر بگیرید. اگر در تعیین هدفتان این 5 عامل را رعایت کنید قادر خواهید بود شانس خود را برای رسیدن به آن اهداف بیشتر کنید. این 5 فاکتور از سرواژه کلمه SMART تشکیل شده است و هر حرف معنای خاص دارد.

S یعنی Specific = هدف باید کاملا مشخص باشد.

M یعنی Measurable = هدف باید قابل اندازه‌گیری باشد.

A یعنی Achievable = هدف باید قابل دسترس باشد.

R یعنی Realistic = هدف باید واقع بینانه باشد.

T یعنی Timely = هدف باید زمان‌دار باشد.

قدم دوم در تدوین بازاریابی استراتژی محتوا: شناخت مخاطب

 

تشخیص-پرسونای-مخاطب

 

برای اینکه استراتژی محتوای صحیحی تدوین کنید باید به طور کامل مخاطب خودتان را مشخص کنید و او را بشناسید.

با شناخت مخاطب یا پرسونای مخاطب می‌توانید محتوایی تولید کنید که به نیازها و دغدغه‌های آن‌ها بیشتر مربوط است، در نتیجه بیشتر خوانده می‌شود و آن‌ها را بیشتر به سمت خودش جذب می‌کند.

شما باید تمام خصوصیات و نیازها و دغدغه‌های مخاطب خود را بدانید، چیزهایی مانند:

  • خصوصیات آماری (سن، جنس، موقعیت، تحصیلات و غیره)
  • مخاطب‌هایتان دقیقا در کجای فضای مجازی بیشتر حضور دارند؟
  • از چه کانال‌های برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند؟ (اینستاگرام؟ توئیتر؟ فیس بوک؟)
  • حرف چه کسانی را گوش می‌دهند؟ (اینفلوئنسرهای آن حوزه چه کسانی هستند؟)
  • نقاط ضعف یا دغدغه‌هایشان چیست؟

برای شناخت بهتر مخاطب و طریقه طبقه بندی آن‌ها مقاله شناخت پرسونای مخاطب را بخوانید و بدانید که اگر این مرحله را به طور کامل انجام ندهید استراتژی محتوای کاملی نخواهید داشت و تا انتها با مشکل مواجه خواهید بود.

قدم سوم در تدوین استراتژی بازاریابی محتوا: بررسی محتوا

بررسی-محتوا

 

قدم مهم سوم بررسی محتوا است. اگر تا به حال در وبسایتتان محتواهایی قرار داده‌اید و اکنون می‌خواهید استراتژی خود را بازبینی کنید باید محتواهای قبلی خود را به طور دقیق بررسی کنید. ببینید چه نوع محتوایی تا به حال تولید کرده‎‌اید و باید در ادامه چه نوع محتوایی تولید کنید. اما اگر تا به حال محتوایی تولید نکرده‌اید باز هم باید بررسی کنید که چه نوع محتواهایی برای کسب و کار شما مفیدتر خواهند بود. آیا پست‌های بلاگی برایتان مفیدترند یا محتوای ویدئویی.

برای بررسی محتواهای قبلی خود باید این چند مرحله را از سر بگذرانید.

  • تهیه مخزن اطلاعاتی محتواهای موجود
  • طبقه‌بندی و نشان دار کردن محتواها
  • مشخص کردن علل موفقیت محتواها
  • تحلیل محتوا و کمبودهای آن‌ها

برای آگاهی بیشتر از روند بررسی محتوا بهتر است مقاله تحلیل محتوای وبسایت را بخوانید.

قدم چهارم در تدوین استراتژی بازاریابی محتوا: انتخاب سیستم مدیریت محتوا

 

سیستم-مدیریت-محتوا

 

استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا به شما در صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌تان بسیار کمک می‌کند. سیستم‌های مدیریت محتوا به شما کمک می‌کنند که راحت‌تر محتواهای خود را در سراسر فضای وب منتشر کنید و به علاوه این سیستم‌ها آمارهای دقیق و مناسبی برای مدیریت هرچه بهتر محتواهای آتی به شما می‌دهند. نمونه سیستم محتوای ایرانی که بسیار کاربرپسند و دقیق است نوین هاب را می‌توان نام برد. از میان نمونه‌های خارجی هم نرم افزار هاب اسپات یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند در این زمینه است.

قدم پنجم در تدوین استراتژی بازاریابی محتوا: طوفان فکری تولید ایده محتوا

 

طوفان-فکری-تولید-ایده-محتوا

حالا دیگر وقت آن رسیده که به ایده‌های جدید برای تولید محتوایتان دست پیدا کنید. برای تولید ایده محتوا لازم است دغدغه‌ها و نیازهای مخاطبتان را به خوبی شناخته باشید، در تالارهای گفتگو سوالات آن‌ها را خوانده باشید، سپس در ابزارهای موجود مانند گوگل کیوردز، کلمات کلیدی مهم را استخراج کرده باشید و در نهایت ایده‌های جدید برای تولید محتوایتان را روی کاغذ بیاورید.

برای آشنایی کامل با مراحل ایده‌سازی در تولید محتوا می‌توانید مقاله راهنمای کامل تولید ایده برای تولید محتوا را مطالعه کنید.

قدم ششم در تدوین استراتژی محتوا: مشخص کردن انواع محتوا

 

انواع-محتوای-دیجیتال

محتوا را می‌توان در شکل‌ها و نوع‌های متعددی تولید کرد. از محتوای نوشتاری گرفته تا محتوای ویدئویی و عکس و غیره. شما در همین مرحله ششم باید تصمیم بگیرید می‌خواهید محتوای خودتان را به چه شکل‌هایی تولید کنید. برای اینکه با انواع شکل‌های محتوا و کاربردهایشان آشنا شوید این مقاله را حتما بخوانید.       

قدم هفتم در تدوین استراتژی محتوا: چه کسی محتوا را تولید کند؟

 

تولیدککنده-محتوای-حرفه-ای

تولید محتوا کاری نسبتا پیچیده است و تولیدکننده محتوا باید مهارت‌های مختلفی را در خود داشته باشد. تولید کننده محتوای حرفه‌ای باید قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشد، دانش سئو و بازاریابی را بداند، از بازار کار شما مطلع باشد، قدرت کلمات را خوب بشناسد و بتواند به بهترین شکل ممکن اط آ«‌ها استفاده کند. خلاصه اینکه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای باید چندین خصوصیت مهم را با هم در خود داشته باشد تا بتواند محتوایی جذاب و سبز برای کسب و کار شما تولید کند.

اگر شما هم از آن دسته کسب و کارها هستید که محتوایتان برایتان مهم و ارزشمند است و ترجیح می‌دهید به افراد حرفه‌ای اعتماد کنید و البته می‌خواهید هزینه‌هایتان را هم کم کنید بهتر است این کار را به شرکت‌ها یا موسسه‌های حرفه‌ای تولید محتوا بسپارید.

 از جمله پلتفرم‌هایی که به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کند و با آموزش و انتخاب برترین افراد توانسته بسیاری از کسب و کارها را با تولید محتوای قوی، جذاب و ماندگار به پیشرفت برساند، پلتفرم نگارنده است. بهتر است شما هم به حرفه‌ای‌ها اعتماد کنید.

قدم هشتم در تدوین استراتژی محتوا: انتشار و مدیریت محتوا

 

انتشار-و-مدیریت-محتوا

 

اما قدم آخر در تدوین استراتژی محتوا، مشخص کردن دقیق زمان‌ها و ابزارهای انتشار محتواست. شما باید در استراتژی محتوای خود بهترین زمان‌ها انتشار محتوا در هر پلتفرم را بدانید. برای این کار لازم است تقویم محتوایی برای وبسایت و تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعیتان را آماده کنید. باید بدانید که انتشار و مدیریت محتوا یکی از قدم‌های بسیار مهم در تولید محتواست. چرا که اگر نتوانید محتوای خود را به خوبی منتشر کنید، آن محتوا احتمالا هیچ گاه دیده نمی‌شود و مخاطب یا مشتری جدیدی برای شما نخواهد آورد.

نکته آخر: چطور استراتژی محتوا را روی کاغذ بیاوریم؟

آیا می‌خواهید استراتژی بازاریابی محتوای خود را روی کاغذ بیاورید؟ حتما می‌خواهید نمونه نوشته شده آن کامل و مختصر باشد. هیچ کس دوست ندارد زمان زادی را صرف خواندن یک استراتژی محتوا کند.

در نتیجه ما در این قسمت فرم استراتژی محتوایی مختصر را برای شما آماده کرده‌ایم که شما می‌توانید با تکمیل اطلاعات آن، استراتژی کامل و مفید و مختصری داشته باشید.

شاید تدوین استراتژی محتوا در وهله اول به نظرتان کاری سنگین و سخت بیاید؛ اما فراموش نکنید که برای موفقیت در کسب و کارتان لازم است تمام این مراحل را به درستی پیش ببرید تا درصد موفقیت کسب و کارتان را افزایش دهید.

در درس بعدی درباره قیف فروش و راه‌های رسیدن به درآمد برای شما صحبت می‌کنیم پس در ادامه با نگارنده همراه باشید.

 

 

 

 

 

بازگشت به درس چهارم: تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا چیست؟

 

 

 

لیست درس‌ها

 

درس اول: تعریف جامع و کامل تولید محتوا

 

درس دوم: راهنمای کامل روش‌های تولید محتوای دیجیتال

 

درس سوم: آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من مناسب است؟

 

درس چهارم: تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا چیست؟

 

درس پنجم: 8 گام طلایی در تدوین استراتژی محتوا

به اشتراک بگذارید:
محتوا نویس:
فائزه تاج آبی
فائزه تاج آبی

A hodophile who is a content writer and translator.

نظرات:
نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید
  • امتیاز شما به این مطلب :